Návrh na OneRepublic fansite.
  
  

Březen 2009Tudorovci 2.řada (season 2) scénky 12

27. března 2009 v 14:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 11

27. března 2009 v 13:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 10

27. března 2009 v 12:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 9

26. března 2009 v 14:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 8

26. března 2009 v 13:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 7

26. března 2009 v 12:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 6

25. března 2009 v 14:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 5

25. března 2009 v 13:00 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 4

25. března 2009 v 12:00 | Miška |  Normalní videa
Jonathan Rhys-Meyers (Jindřich VIII. Tudor)

24. března 2009 v 12:48 | Miška |  Jindřich VIII. Tudor
Povolání: herec
Datum narození: 27. 07. 1977
Znamení: Lev
Místo narození: Dublin, Irsko

Životopis

Jonathan nyní hraje v seriálu Tudorovci (The Tudors) anglického krále Jindřicha VIII., po boku Sama Neila a Marii Doyle Kennedy (např.).

Jeho přezdívka je Johny.

Má koně a psa.
Jindřich VIII. Tudor - historie(fakta)

24. března 2009 v 12:38 | Miška |  Jindřich VIII. Tudor

Král Jindřich VIII. (King Henry the Eight)
Za mlada to byl hezký vysoký muž. Lidé říkali, že se nikdy neunavil. Mohl celý den jezdit na koních a pak celou noc tancovat. Byl také velmi chytrý. Uměl 5 jazyků. Stal se jedním z nejslavnějších králů Evropy. Postupem času však velmi ztloustnul a zošklivěl. Říkalo se, že jeho obličej vypadá jako velká brambora. Jeho váha také hodně zatěžovala nohy, které ho pak bolely a nakonec někdy ani nemohl chodit. Král byl také známý tím, že nechával zabíjet lidi, kteří ho rozzlobili - Annu Boleynovou, Kateřinu Howard a spoustu dalších. Po smrti byl pochován v St. George´s Church ve Windsoru.
Lidé si často pod pojmem Jindřich VIII. představí obtloustlého muže, který se 6x oženil.

1. žena Kateřina Aragonská (Katherine of Aragon)
Kateřina přijela do Anglie, aby si vzala za muže Jinřichova bratra Arthura, ale ten zemřel. Tak se provdala za Jindřicha, který se stal místo svého bratra králem Anglie. Porodila mu dceru, princeznu Mary. Jenže král chtěl syna. Královna mu sice přání splnila, avšak chudák malý Jindřich, princ Walesu, zemřel v sedmi týdnech života. Král se chtěl tedy nechat rozvést, jenže katolická církev to nedovolovala. Tak Jindřich se svými královskými pravomocemi založil církev anglikánskou, která mu nebránila v rozvodu. Po 24 letech společného manželství se s Kateřinou nechal rozvést a vzal si mladší Annu Boleynovou. Když nešťastná bývalá královna po deseti letech zemřela, Jindřich nesmutnil - oblékl se do žluté a celou noc se radoval a tančil s Annou.

2. žena Anna Boleynová (Anne Boleyn)
O Jindřichově druhé ženě, černooké Anně s dlouhými černými vlasy, se říkalo, že je čarodějnice s šesti prsty, protože měla 6 prstů, z nich ten 6. prst byl zakrslý a na první pohled nebyl vidět, kvůli němu nosila Anna dlouhé rukávy a u dvoru se jim přezdívalo boleynovské rukávy. Mnoho lidí ji nemělo rádo. Měla spoustu nepřátel, kteří také královi donesli, že má milence, ale spíš to nebyla pravda, královi se spíše "pletla" do vlády a nasplňovala královi slib, že porodí syna. Král tedy nechal popravit deset jejich údajných milenců, mezi nimiž byl i její bratr. Nazlobený Jindřich nechal své nevěrné ženě stít hlavu mečem, podle jejího přání a bylo možné, že jí byl mohl i upálit. Pravdou je, že během jejich tři a půl roku dlouhého manželství mu Anna dala chytrou dceru Alžbětu, která už ve třinácti letech uměla číst a psát čtyřmi jazyky.

3. žena Jana Seymourová (Jane Seymour)
Deset dní po smrti "šestiprsté čarodějnice" se král oženil s Janou Seymourovou, která byla pravým opakem divoké Anny. Byla tichá, pečovatelská a nedovolila si králi říkat, co má dělat, protože jí Jindřich upozorňoval na osud své předchůdkyně. Velmi se starala o dvě Jindřichovy dcery - princezny Mary a Alžbětu. Král už v této době nebyl vůbec hezký muž jako za mlada. Tloustnul a jeho obličej vypadal jako "velká brambora". Ale Jane asi opravdu miloval. Navíc mu tato královna konečně dala touženého syna - prince Edwarda. Avšak Jane 12 dní po porodu zemřela. Král byl šíleně nešťastný. I celá Anglie nad touto ztrátou truchlila.

4. žena Anna z Clevesu (Anne of Cleves)
Král se po smrti Jany znovu už nechtěl oženit, ale protože toužil po druhém synovi, neboť Edward nebyl dost silný. Stále marodil. Oženil se tedy s německou princeznou Annou, kterou však znal pouze z obrazu, na kterém ji malíř Holbein podle rozkazu nakreslil jako krásnou dívku. Ve skutečnosti však byla ošklivá a vypadala prý jako kůň. Anne přicestovala nejprve do Rochesteru a král se sem na ni jel tajně podívat. Když už ji spatřil, šel se přestrojit do svého královského oděvu a tak se k ní vrátil. Anna tedy poznala, že před ní stojí král. Jindřich ji políbil a řekl její jméno. Ona se usmála, ale nedokázala mu říct anglicky ani slovo. Po několika minutách tedy král odjel. Byl velmi zklamaný, protože jeho žena nejen že nebyla hezká, ale navíc s ním ani nedokázala mluvit. Jindřich svou čtvrtou ženu nikdy nemiloval a po šesti měsících se s ní rozvedl. Neměli žádné děti, protože Jindřich s ní nespal. Po rozvodu Anna zůstala už v Anglii. Bydlela v Richmondském paláci (Palace of Richmond), kde strávila hodiny chozením v zahradách s nádhernými kytkami a stromy. Jindřich jí dával 500 liber na rok. Anna se rozhodla, že se nikdy nevrátí zpátky do své vlasti. Měla zde také drahé anglické kamarády a cítila se zde šťastná.

5. žena Kateřina Howard (Katherine Howard)
Král stále toužil po druhém synovi, aby po jeho smrti převzal vládu. Vzal si tedy krásnou osmnáctiletou dívku, Kateřinu Howardovou, sestřenici Anny Boleynové. Nazýval ji "svou krásnou květinou" a dával jí mnoho drahých dárků. Byla mladá, krásná a vzrušující. Naopak devětačtyřicetiletý Jindřich byl velmi ošklivý, tlustý a těžký, jeho obličej vypadal jak brambora a oči měl stále polozavřené. Jeho nohy byly velmi špatné, často už nemohl chodit. Byl vždycky velmi rozzlobený, když ho nohy bolely. Než si Kateřina vzala krále, měla několik milenců. To on nevěděl, myslel, že její první. Šest měsíců po svatbě se zamilovala do vysokého a krásného Thomase Culpepera. Velmi se milovali, psali si a v noci se dokonce tajně scházeli. Když jednou někdo dal jejich dopis královi, ten se tak rozzlobil, že se říkalo, že měl sto chutí sám své ženě setnout hlavu. Thomase poslal do vězení a brzy i Kateřinu dal do věže, jako Anne Boleynovou. Na jeho rozkaz jí sťali hlavu. Bylo jí pohých 20 let.

6. žena Kateřina Parr (Catherine Parr)
Před svatbou žila hodně let v paláci. Byla o mnoho jiná než Jindřichovy předchozí ženy. Bylo jí 31 let a Jindřich byl její třetí manžel. Její první dva muži byli také staří. Oba zemřeli a ona s nimi neměla žádné děti. Ale Jindřich nechtěl skutečně manželku, chtěl přítelkyni, opatrovnici a matku pro jeho tři děti. Vše začalo na party v Hamtonském soudním paláci (Hampton Court Palace). Když tancovala s přítelem Thomasem Seymourem, Jindřich se na ni stále díval. Ale nemohl tancovat, protože už byl hodně nemocný na nohy. Po tom večeru jí začal posílat dárky a ptal se jí, jestli ho nechce přijít navštívit do Hampton Court Palace. Kateřina milovala mladého Thomase Seymoura, který si ji chtěl vzít. Pak ale přišel dopis od Jindřicha, aby si ho vzala za muže. Jindřich byl v té době dávno jeden z nejslavnějších králů Evropy. Jenže byl také známý tím, že nechával zabíjet lidi, kteří ho rozzlobili - Annu Boleynovou, Kateřinu Howardovou a spoustu dalších. Taky byl hodně tlustý a ošklivý. Co měla dělat? Milovala Thomase, ale rodina chtěla, aby byla královnou Anglie. Tak se nakonec provdala za Jindřicha. Občas prý byla opravdu šťastná. Milovala být královnou. Měla krásné oblečení a drahé šperky. Avšak hodně těžké to měla s králem. Když ho bolely nohy, byl nepříčetný. Nemilovala ho, ale snažila se naučit ho mít ráda.
Když Jindřich zemřel, tři týdny po jeho smrti Thomas požádal Kateřinu o ruku. Kateřina se s ním oženila v květnu 1547, mnoho měsíců po králově smrti. Byli spolu ženati 15 měsíců. Kateřina porodila dcerušku Mary, avšak 6 dní po porodu sama zemřela. Po její smrti se Thomas pokoušel stát se milencem princezny Alžběty, a proto byl popraven. Thomas Seymour byl jeden ze strýců Edwarda, kterého porodila jeho sestra Jane Seymour. Proto měl spoustu nepřátel.

Jindřichovi následovníci z jeho rodu
Král Edward
Na trůn nastoupil podle Jinřichova přání syn, kterého mu prorodila Jane Seymourová. Edward. Ten byl ale často nemocný a zemřel brzy po svých 16. narozeninách.
Královna Mary
Královnou se tedy na 5 let stala Mary, dcera Kateřiny Aragonské. Vzala si za muže Filipa Španělského (Philip of Spain), ale neměli děti. Mary byla silná katolička a nechala zabít mnoho nekatolíků.
Královna Alžběta
Pak se stala královnou Alžběta, dcera Anny Boleynové. Vládla 45 let, v době Shakespeara. Alžběta byla vynikající královna, ale nikdy se neprovdala a neměla děti. Její smrtí skončilo kralování rodu Jindřicha VIII. Vlády nad Anglií se ujal skotský král.
Tudorovci 2.řada (season 2) scénky 3

24. března 2009 v 10:26 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky 2

24. března 2009 v 10:18 | Miška |  Normalní videaTudorovci 2.řada (season 2) scénky

24. března 2009 v 10:04 | Miška |  Normalní videaChystám...!

24. března 2009 v 9:57 | Miška |  Co připravuji???

Připravuji scénky z druhé řady(from season 2) Tudorovců (The Tudors)!


********************************************************

Sehnala jsem na internetu scénky z druhé řady, ale bohužel v angličtině, ale myslím si, že význam jednotlivé scény pochopíte, nejsou to všechny scény z 2 sezóny, ale aspoň, že něco, protože Nova s náma teď pěkně zatočila, že to nedávaj. No tak alespoň něco (dopředu).

Smutné (Sad) video

23. března 2009 v 16:44 | Miška |  Normalní videa
Alespoň mě připadá smutné :*(. Ale krásná hudba, posuďte sami.

Video z 2.řady

23. března 2009 v 16:09 | Miška |  Normalní videa
Tady máte obrázkové video z druhé řady Tudorovců víc se mi zatím nepovedlo sehnat. Ale ještě další ho se dočkáte. Pěkné pokoukáníčko, když to na nově není. Co se dá dělat, a kdyby někdo věděl adresu, kde se to dá skouknout, tak ať dá vědět do komentíku, nebo mi na e-mail(můžete pomocí zprávy pro autora blogu). Zatím pápa. ☻