Návrh na OneRepublic fansite.
  
  

Květen 2009

Informace o ikonce na dolní straně

25. května 2009 v 21:39 | Miška |  Články+Informace
Prosím vás o to, abyste veškeré materiály kopírovali s tou to ikonkou (,která je uvedena dole na této stránce (úplně dole) tohoto blogu).

U článků je pouze obrázek TEN NEKOPÍRUJTE!, ikonka (URL adresa je uvedena pod ikonkou). Tuto URL adresu zkopírujte pokud něco použijete z mých stránek s tímto označením (tento obrázek je vždy uveden pod článkem, ke kterému je ikonka určena) (1):

1)
Proč? Protože mi některé články a věci dají "zabrat" a nechci, aby to něktří bez mého zmínění napsali, protože také potřebuji trochu prezentace, aby sem chodili další návštěvníci a vy blogaři mi dáte za prvdu nbo né?

A tady ještě jednou ikonka s URL adresou (2):


2)
( <a href="http://mmedosek.blog.cz/"><img src="http://nd.blog.cz/m/mmedosek.blog.cz/obrazky/45950719.jpg"></a> )

Anna Boleynová - portréty

25. května 2009 v 21:23 | Miška |  Anna Boleynová
1.portrét je Anna Boleynová ve skutečnosti(in real) a 2. portrét je Anna Boleynová v seriálu Tudorovci (The Tudors).

Anna Boleynová - fakta

23. května 2009 v 22:51 | Miška |  Anna Boleynová
Anna Boleynová se narodila okolo roku 1501, jako dcera sira
Thomase Bolena a Alžběty Hawardové, sestry vévody z Norfolku. Anna měla vynikající vzdělání. Studovala v Bruselu, v roce 1514 odcestovala do Francie a tu opustila v roce 1521 hlavně proto, že byl naplánován sňatek s Jakešem Buttlerem, který byl jejím bratrancem a dědicem hraběcího titulu.

Anna nebyla nejkrásnější podle doby, přesto byla daleko výraznější než ostatní dvorní dámy na dvoře královny Kateřiny. Oproti Kateřině byla Anna vysoká, štíhlá a pružná. Do Anny se zamiloval lord Henry Percy z významného anglického rodu. Ona do něj také byla zamilovaná. Jejich vztahu však nebylo přáno. Otec stále doufal, že se Anna provdá za Buttlera, z toho ale nakonec z finančních důvodů sešlo.

Anna byla velmi vzdělaná, měla pohotovou řeč a humor. Tím k sobě přitahovala muže. Mezi její nápadníky se zařadil i Jindřich VIII.Do tehdy pětadvacetileté Anny se bezhlavě zamiloval. Anna byla opakem Jindřichovy manželky. Kateřině bylo čtyřicet jedna let a její krása uvadala. Pětatřicetiletý Jindřich se cítil ještě pln sil a toužil po mužském potomkovi. V roce 1526 byl na vrcholu své slávy. Nadbíhal Anně, jak se jen dalo. Ta ho ale ze začátku odmítala. Nechtěla být pouze milenkou, ale chtěla se stát královnou.

Tvrdila: Nemohu se stát vaší milenkou, na to jsem moc vysoko a ani se nemohu stát vaší manželkou, na to jsem moc nízko. A tak Jindřichovi vštěpila myšlenku svatby s ní.

Anna také Jindřichovi dala slib, že mu porodí syna.

Anna byla ženou dvou tváří: na jedné byla jemná, se smyslem pro umění a touhou po vzdělanosti, na druhé drsná, sobecká s touhou po moci.

Život v 16. století byl nelítostný a drsný, smrt a mučení byly všudypřítomné. Veřejné popravy v lidech nevzbuzovaly soucit. Anna byla zahleděná do sebe a šla si tvrdě za svým cílem.

Jindřich se v roce 1527 rozhodl zbavit se své první manželky Kateřiny. Anulování manželství nebylo v té době ovšem jednoduché. Snažil se najít nějaký důvod k rozvodu. Našel ho v Bibli, kde se praví: "Kdyby někdo pojal ženu svého bratra, znamená to znečištění. Odkryl tím nahotu svého bratra a zůstane bezdětný." Jindřich si začal namlouvat, že manželstvím s Kateřinou zhřešil, protože byla ženou jeho bratra. Jako trest mu Bůh odepřel syna.
Papež Kliment Vll. nesouhlasil s Jindřichovým usouzením, protože se obával reakce císaře Karla V., synovce Kateřiny.

Kateřina se Jindřichovi postavila na odpor. Ten ji prosil, vyhrožoval, zahrnoval výčitkami, ale bez úspěchu, trvala na právoplatnosti jejich manželství. Z velkého stresu onemocněla, ale to Jindřicha nezajímalo. Anna Jindřichovi vyčítala, že se nedokáže Kateřině postavit, byla si už ale jistá svým vítězstvím. Jindřich se k ní na veřejnosti choval jako ke své ženě a ona se chovala jako královna. Její výbuchy hněvu a kritika ostatních způsobily, že měla mnoho nepřátel. Lid uznával jako právoplatnou manželku Jindřicha Kateřinu. Ta doufala, že se král své milenky nasytí a vrátí se k ní. Zanedlouho ale musela odcestovat do The More Herlfordshiru, který byl nezdravý a její nemoc se zhoršovala. Anna byla konečně uznána jako Jindřichova družka.

Král byl pod velkým vlivem Anny. V prosinci 1532 oznámila, že je těhotná. Jindřich chtěl, aby se syn, o kterém byl přesvědčen, narodil jako legitimní. 25. ledna proběhl sňatek Anny a Jindřicha, který oba drželi v tajnosti, protože Jindřich ještě nabyl rozvedený. 23. května prohlásil soud manželství Jindřicha a Kateřiny za neplatné. Tím vešel v platnost sňatek Anny a Jindřicha.
7. září 1533 Anna porodila dceru a Jindřich byl zklamaný, ale Anna dokázala, že dokáže porodit zdravé dítě a Jindřich se utěšoval, že je ještě mladá. Anna znovu otěhotněla, ale potratila. Bránila králi, aby se stýkal se svou dcerou Mary z manželství s Kateřinou. Nazvána bastardem a Anna hrozila, že z ní udělá služku. Uvědomovala si, že pokud neporodí zdravého syna, zůstane její postavení nejisté a že pokud žije Mary, muže být Mary dědičkou trůnu.
Anna už dávno nebyla tak přitažlivá, jako předtím a začala Jindřichovi překážet, také se Jindřichovi pletla do vlády.

Koncem roku 1533 si král vyhlédl další dvorní dámu, Janu Seymourovou. Anna vycítila nebezpečí, ale pořád ještě věřila, že králi porodí zdravého syna, opět ale potratila.
Královo zdraví se také zhoršovalo, trpěl vředy.... Kateřina 7. ledna 1536 podlehla rakovině. Král dával dohromady argumenty pro zrušení sňatku, tentokrát s Annou. Nechal ji obvinit z cizoložství a zatknout. Bylo nepravděpodobné, že by Anna krále podváděla vzhledem ke své vypočítavosti a chytrosti. Byla také obviněna z úmyslu zavraždit krále a odsouzena na smrt. Ještě před tím ale nechal Jindřich anulovat jejich manželství a prohlásit dceru Alžbětu za bastarda.S ní byli popraveni její přátelé a bratr, Jindřich je prohlásil za Anniny milence.

V pátek 19. května 1536 byla Anna popravena. Její tělo bylo pohřbeno v kapli sv. Peter ad Vincula. Anna se stala mučednicí. Tak zemřela lidem nemilovaná královna, kterou pak lidé litovali.
Zdroj:www.panovnici.cz

Minulý vzhled stránky

23. května 2009 v 22:41 | Miška |  Vzhledy stránky
"Vyfocené" obrázky 2

22. května 2009 v 23:06 | Miška |  Fotky"Vyfocené" obrázky z Tudorovců

22. května 2009 v 22:17 | Miška |  Fotky

Kniha o seriálu Tudorovci(book about series Tudors)

22. května 2009 v 21:12 | Miška |  Knihy
K narozeninám jsem dostala knížky z nichž jedna je o Tudorovcích - podle scénáře Michaela Hirsta.
*******************************************************************************
Napíšu vám recenzi této knihy, až jí přečtu. (rewiew this book after read, but in the czech language).
*******************************************************************************
*******************************************************************************

Kompletní specifikace

Podnázev: Král, královna a milenka
Podle scénaře Michaela Hirsta napsala Anne Gracie
Romantický příběh o lásce,vášni, touze,ale i o politických a mezilidských intrikách se odehrává na anglickém dvoře první poloviny 16.století, v počátcích vlády krále Jindřicha VIII,otce Alžběty I., známého svými šesti manželstvími. Představuje krále nejen jako mužného a pohledného mladíka, ale i samolibého sobecného, krutého a nelítostného vladaře…
Formát: 140 x 205 x 25 mm
Počet stran: 256
Vazba: Pevná s přebalem matná

Zdroj: z výše uvedeného odkazu
******************************************************************************
Taky jsem dostala knihu Královna této říše o Alžbětě I. Tudorovně (jak určitě víte dcera Anny Boleynové a Jindřicha VIII. Tudora). (I got a book about Elizabet I. Tudor - The queen of this realm)
******************************************************************************
Jestli bude zájem napíšu recenzi i o této knize(if will interest, I write rewiew about this book too).
******************************************************************************
Taky jsem dostala z knih Ottovu obrázkovou encyklopedii - České republiky (o ní vám nebojte vám psát nebudu - je tam geografie, my favourite history (historie), umění, apod.)


Rodokmen, který vám vyzradí některé zápletky(Family tree)

2. května 2009 v 20:54 | Miška |  Obrázky+Fotky+Videa
Pozor v Angličtině, ale já myslím, že to pochopíte, protože jste šikulky!
*******************************************************************************

Pro fanoušky Tudorovců, kteří mají HBO!(ale oni to už stejně vědí, takže pro zajímavost)

2. května 2009 v 20:48 | Miška |  TV
Na HBO už zase můžete vidět 2. sérii seriálu Tudorovci. Běží každé úterý(We can watch on The Tudors season 2 on HBO every evening at tusday) večer 2 díly (2 episodes!)!
****************************************************************************
Mě nestačí než závidět, no nic budu si muset počkat až s tím příje Nova!
Ach jo!


Informace o vysílání v TV!

2. května 2009 v 20:20 | Miška |  Články k filmu
Dnes byl odvysílán první díl Mlh Avalonu a příští týden 9.května 2009 se bude vysílat 2., závěrečná část této minisérie! A to v 10:05! Určitě se koukejte. Jsou zde taky intriky jako v Tudorovcích. O to víc je to zajímavé, že je to jedna verze legendy o králi Artuši a také je tojedna z částí anglické "historie"!

Motto filmu

2. května 2009 v 20:09 | Miška |  O filmu


Motto : Za vším hledej ženu(While all find women)!Chystám novou rubriku...

2. května 2009 v 19:48 | Miška |  Co připravuji???
Připravuju novou rubriku o filmu nebo chcete-li minisérii Mlhy Avalonu!
(I make a new part about film The Mists of Avalon)

Budou zde fotky a obrázky(pictures) a informace o filmu(information about this film), apod.(and next)!
Těším se na vaší přízeň Vaše autorka Miška