Návrh na OneRepublic fansite.
  
  

Listopad 2009

Vánoce a můj blog...

29. listopadu 2009 v 19:21 | Miška |  Články+Informace
Tak můj druhý blog už začal opět na plné obrátky na svátky pracovat. Takže pokud hledáte tipy, triky, nebo něco o Vánocích. Najdete to zde. A nejdete tu i oblíbenou vánoční písničku Last Christmas na stažení+text+videoklip.

Zde náhled:


Životopis + Fakta - Christian Bale (John Preston)

28. listopadu 2009 v 19:14 | Miška |  Tvůrci a postavy


Povolání: Herec
Věk: 35
Datum narození: 30.1.1974
Místo narození: Havefordwest, Pembrokeshire, Wales
Znamení: Vodnář
Výška: 179 cm

Informace o Tudorovcích

28. listopadu 2009 v 18:55 | Miška |  Články
Už je daná premiéra 4.řady Tudorovců, podle tudorovci.com je to v neděli 11. dubna 2010 v 21:00!

A ještě přidám žhavý drb: A ještě podle této užasně skvělé stranky se na place ve 4.řadě objevily Maria Doyle Kennedy a Annabelle Wallis. Co tam, ale dělaly není jasné.

Co si myslíte vy?

Hudba → rozcestník

28. listopadu 2009 v 18:43 | Miška |  HudbaDěkuji za návštěvu této rubriky a stránky.


Seriály a filmy → rozcestník

28. listopadu 2009 v 18:33 | Miška |  Seriály a filmy


Děkuji za návštěvu této rubriky a stránky.


Já a blog → rozcestník

28. listopadu 2009 v 17:48 | Miška |  Já a blog

*************************************************

Děkuji za návštěvu této rubriky a stránky.

Obrázky → rozcestník

28. listopadu 2009 v 17:44 | Miška |  Obrázky

*************************************************

Děkuji za návštěvu této rubriky a stránky.

Já a chřipkové prázdniny.

28. listopadu 2009 v 17:39 | Miška |  Články+Informace
Takže máme CHŘIPKOVÉ PRÁZDNINY!
Úplně velké, mega velké překvápko.
Takže takové předvánoční prázdniny.
Máme je od 27.11.2009 od 11:45 do 6.12.2009.
Prej, že u nás ve škole chybí 175 lidí, tak ředitel po poradě s hygienikem a doktorem "udělil" tyto prázdniny.
Samozřejmě v tu chvíli vypukla salva radosti a cituji naší profesorku z chemie, nechtěla bych s vámi být další-poslední hodinu (4.hodina).

Jelikož jsem se přihlásila na 2 olympiády (D,Čj), tak mám čas na připravu, takže se to posune.

A samozřejmě, že budu mít víc času na blog.

Equilibrium: Johnny a/nd Mary

18. listopadu 2009 v 15:50 | Miška |  Videa, fotky ...

Příznačná písnička Johnny a Mary.

17.listopad 1989

17. listopadu 2009 v 21:04 | Miška |  History Texty
Listopad 1989 je v myslích více než 30 milionů obyvatel tehdy existujících států NDR a Československa zapsán jako období revolučních změn. V tomto měsíci roku 1989 v podstatné části střední Evropy vyvrcholil proces rozpadu komunismu.
Změny totalitních režimů k počátkům demokracie, tehdy již proběhlé v Maďarsku a Polsku, zasáhly také tehdejší Československo a NDR (východní Německo). Dne 9. listopadu padla berlínská zeď, po celém světě známý symbol komunistické totality a nyní i jejího pádu. V Praze byla 17. listopadu, v den 50. výročí událostí listopadu 1939, policií brutálně zastavena studentská demonstrace a tím byl započat proces označovaný jako "Sametová revoluce". Podobné změny o něco později zasáhly i Pobaltské státy, část bývalé Jugoslávie, Bulharsko a Rumunsko.
Listopad 1989 je přes berlínskou symboliku a československou "sametovou revoluci" ale spíše lokální pojem. V Polsku došlo ke změnám už na jaře 1989 a první svobodné tam volby proběhly (byť jen do poloviny parlamentu) již 4. června 1989. V listopadu už za vlády Tadeusze Mazowieckého rozbíhal Leszek Balcerowicz ekonomické reformy, které během několika týdnů zbrzdily hyperinflaci. V Rumunsku revoluce proběhla v až prosinci 1989.

Zdroj:www.wikipedie.cz
Můžeme být rádi, že zrušili komunismus, sice byly levnější potraviny, ale nebyla svoboda projevu. Proto je dobré si tento den připomenout. A můžeme také jezdit po celém světě. Pro nás je to teď samozřejmost, pro lidé před tímto významným datem ne. Je to zlom v dějinách.Máme demokraci, ale některé strany to nevnímají. Heslo komunismu: Všechno všem. Nic vám to nepřipomíná.

Zajímavost: komunistická idee něco, jak bylo v knize Velký bratr( to podobné jako v Equilibriu, velký bratr tě vidí a všimněte si taky po sv. válce(když to v EQ je to po "3."). Komunismus je také jakoby "inspirované" knihou od Thomase Mora Utopií.
(tato část spíše pro má SBéčka)

Ikonky mých SB!

17. listopadu 2009 v 20:19 | Miška |  Ikonky

Ozvěte se moje SBéčka, ti, co zde chtějí mít ikonku a já jím je tu přidám!

Můj další "výtvůrek" v gimpu, věnovaný mému SBénku Zipiku.

17. listopadu 2009 v 19:42 | Miška |  Anna Boleynová
Tak chtěla bych ještě jednou poděkovat Zipikovi, bez ní bych teď byla uplně u začatku, kde jsem byla s Photofiltre studiem, myslím si, že na začátečníka s gimpem, se mi tohle celkem podařilo. Taky mě potěšilo, jak rychle jsem našla podpis Anny Boleynové, který vypadá, že to psala ještě ne jako markýza.

No tady je výsledek:Ještě jednou nastotisíckrát děkuju.

Vyhodnocení anketky s Natalií Dormer

16. listopadu 2009 v 21:11 | Miška |  Anna Boleynová
Nejdříve bych vás chtěla upozornit, jelikož jsme hledali 3 nej fotky, a jelikož nám zbyly fotky 4 na 3.místo, tak jsem musela rozhodnout, abychom to neprodlužovali.

A dopadlo to takto i s mým hlasem:
1.-3. místo ....... obrázek č.4
1.-3. místo ....... obrázek č.5
1.-3. místo ....... obrázek č.8
To jsou obrázky, které postupují.
Určitě zase "někdy pokračujem ve vybírání.
Díky za vaše hlasování.

Včera a dneska dávali v telce The Other Boleyn Girl(a budou si myslím jí dávat znova)

16. listopadu 2009 v 20:46 | Miška |  TV
Pro větší příznivce než jsem já a moje SBéčka, která jsou příznivcemi faktů. myslím si, že to budou dávat znova, bylo to na JOJ.

Jste se dneska a včera mohli podívat na film Králova přízeň(The other Boleyn girl) (někomu šplouchá na majáky).

Jinak ještě (znovu) k hodnocení už jsem napsala jednu recenzi k tomuto filmu a teď pouze doplňuji: Marie byla prý mladší, jelikož nejsou historikové, tak nevím, jak to, že jsou "chytřejší" než jejich opravdový "kolegové", sice se přesně neví, kdo byl starší, jestli Marie nebo Anna, ale větší pravděpodobnost je, že Marie byla starší asi nemohli chudinku Scarlett nechat, aby byla 2. kolo u vozu. a tak musela být přece mladší, ta hodná, ta nevinná a nejlepší. Nic proti této herečce v Match Pointu to hraje skvěle. Jen mě zaráží, jak k takovým poznatkům přišli.

Equilibrium - zajímavosti

16. listopadu 2009 v 20:29 | Miška |  Film
Vybrala jsem jen takové, zajímavější, nevím, jestli vám někdo jako Lucas Foester bude něco říkat. Jinak postava Errol Partridge hraje Sean Bean, který hrál v Panu prstenů nebo například ve filmu Trója, tady je fotka, která vám to vyjasní, určitě jste ho alespoň jednou v TV letmě viděli, fotka zde. Jo a Christian Bale hrál Batmana s Heathem Ledgerem ve filmu Batman - Temný rytíř, ale Christian hral Batmana už předtím.
*********************************************************************************

Název Equilibrium je občas zkracován jako "EQ". Jednou z definicí je e(motional) q(uotient)- emoční kvocient.

Za celý film zemře 238 lidí, z toho 118 jich má na svědomí John Preston (postava Christiana Balea).

Báseň He Wishes for the Cloths of Heaven, kterou cituje Errol Partridge, pochází ze sbírky The Wind Among The Reeds (Vítr v rákosí). Napsal ji William Butler Yeats.

Do výběru herců pro roli Partridge se dostalo na 200 lidí. Dokonce se začalo natáčet s Lucasem Fosterem.

Přestřelka mezi Prestonem a policisty se točila jen 30 minut.

Kurt Wimmer chtěl do hlavní role od začátku Christiana Balea, který ale s rolí váhal. Začalo tedy hledání jiných herců. Na Baleovo místo se tak dostal i Dominic Purcell. Nakonec se Bale k roli vrátil a Purcellovi byla svěřena vedlejší role.

Několik příslušníků odboje používá československé samopaly Vzor 61 Škorpion.

Moje zajímavost: Režisér tohoto filmu je spoluscénárista např. Aféry Thomase Crowna. A tento film má být něco na motiv filmu The Matrix a pohybuje se na hranici psychthrilleru.

Zdroj:www.csfd.cz

Equilibrium - film

15. listopadu 2009 v 18:26 | Miška |  Equilibrium - film

Equilibrium


Motto:Chladný svět budoucnosti, kde svoboda a cit jsou mimo zákon.


Děkuji za návštěvu této rubriky a stránky.Nová rubrika Equilibrium!

15. listopadu 2009 v 16:33 | Miška |  Co připravuji???
Tak díky mému SBéčku Lucce jsem se rozhodla, že založím tuto rubriku. O tomto filmu, který mě zaujal. Už jsem si zaznamenala do kalendáře, kdy ho budou vysílat. Je to film žánru akční, sci-fi, thriller. No, doufám, že se vám tato rubrika bude líbit.
Možná, že bude i matrix.

A ještě chystám vyhodnocení anketky s Natalii Dormer.

Equilibrium

14. listopadu 2009 v 22:16 | Miška |  Film
Zamilovala jsem si jeden film, je to mezi dramatem a sci-fi. No je to podobný Metrixu. Akorát víc dramatičtější. Kdyžtak dávají to na Filmboxu - 21.11.2009 ve 22:45, 22.11.2009 v 9:25 a 26.11.2009 (je to neděle, pátek a čtvrtek).Smilujte se na mě, ty, kteří Filmbox nemají.
Nejdřív si přečtěte obsah!!!
Obsah filmu:
Děj filmu se odehrává v nedaleké budoucnosti po třetí světové válce a lidstvo přichází k poznání, že nelze dopustit válku další, proto je nutné zbavit se příčiny všech konfliktů - emocí. Ve společnosti města-státu Libria je udržován řád pomocí emoce tlumící drogy zvané Prozium, kterou lidé denně užívají. Lék eliminuje negativní emoce a ostatní naprosto potlačuje; to má napomoci k absolutnímu sjednocení společnosti. Stát řídí Otec (obdoba Orwellova Velkého bratra) nebo jeho zástupce - Konsul. Obyvatele hlídá speciální instituce - Tetragrammaton, podřízená Otci i Konsulovi, její členové se nazývají Klerikové. Ti ničí vešekeré projevy svobodné vůle, stejně jako všechna umělecká díla předešlé kultury - filmy, knihy, obrazy, hudební nahrávky atd.; jejich majitelé jsou popravováni. Odpůrci tohoto režimu se ukrývají v Nether - ruinách dávné metropole za hranicemi Librie.
Jednoho dne vzorný a dokonalý klerik John Preston (Christian Bale) pod vlivem smrti jiného klerika rozbije svou ampulku s Proziem, aby vyloučil její účinky; pozná tak svět lidských citů. Zamiluje se do Mary (Emily Watson), za projevy citu odsouzené na smrt. Využije informace od Konsula a začne působit v Hnutí odporu, jehož cílem je zničení režimu, a zabije Otce, aby vrátil starý řád.
Zdroj:wikipedie.cz
Trailer video(lepší, které by vás víc "zaujalo" jsem nenašla):

PS: Asi založím novou/é rubriku/y.